Forum Tiamet Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ordo Rubea Astrum - Zakon Rubinowej Gwiazdy i Eon Ma'at Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Kancelariusz O.R.A.
SłuchaczDołączył: 06 Sie 2015
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 12:28, 06 Sie 2015 Powrót do góry

Bądźcie pozdrowieni Bracia i Siostry w duchu.

O.R.A. czyli Ordo Rubea Astrum oznacza Zakon Rubinowej Gwiazdy i jest to Zakon oddany najwyższemu celowi, jakim jest walka z Kłamstwem tego Świata oraz szerzenie prawdziwego Słowa Magiji.

Zakon Rubinowej Gwiazdy to instytucja skupiająca kobiety i mężczyzn, którzy odróżniają się od innych niezwykłymi talentami i wiedzą, a których celem jest kroczenie prawdziwą Ścieżką Oświecenia, Zrozumienia oraz szeerzenie Nowego Prawa Eonu Ma'at. Można tego dokonać dzięki takim cechom jak Odwaga, Wytrwałość i Cnota, które stanowią Fundamenty Bractwa. O.R.A. sympatyzuje z tradycyjnymi zwyczajami Wolnomularstwa oraz Thelemy, której to O.R.A. jest następcą w Eonie Ma'at.

Wielu aspirantów pragnących podjąć się Wielkiego Dzieła posiada szczerą chęć do pozyskania informacji, porady i przyjaźni; pragnie wytrwać do końca w swojej Pracy; wielu z nich pragnie poświęcić się dla ludzkości. To właśnie takich aspirantów zaprasza się do uczestnictwa w pracach O.R.A.

Struktura O.R.A., podobnie jak wolnej masonerii oraz starożytnych szkół misteriów, opiera się na ustrukturalizowanym ciągu inicjacji na poszczególne Stopnie. W trakcie inicjacji O.R.A. wykorzystuje alegorię i symbolikę, aby instruować kandydata co do ostatecznych misteriów Egzystencji, a co za tym idzie, asystować w odkrywaniu jego prawdziwej Natury. Wszystkie kobiety i mężczyźni, którzy są pełnoletni, wolni, o nienaruszonej reputacji, posiadają nieodwołalne prawo do osiągnięcia wstępnych Stopni O.R.A.

W strukturze O.R.A. znajduje się także Ecclesia Veritatis, którego głównym rytem jest Liber XV, czyli Boska Liturgia zwana także Wielką Mszą Prawdy.


Zakon Rubinowej Gwiazdy działa od 2010 roku, natomiast oficjalnie został powołany w roku 2015 przez maga, okultystę, poetę, malarza i szachistę Fratra Rinasce Piu Gloriosa znanego wśród zwykłych ludzi jako Mateusz Kiecal.


Frater Rinasce Piu Gloriosa nawiązał konwersację z Tajnymi Przywódcami i objął międzynarodowy tron jako Wielki Mistrz, Bafomet XI° oraz Prorok Nowego Eonu, Eonu Prawdy, Równowagi i Sprawiedliwości, kiedy to podczas Ekwinokcjum Bogów na tronie Wszechświata zasiadła Bogini Ma'at.


Bafomet XI° powołał Zakon Rubinowej Gwiazdy, aby wypełnić przeznaczenie, aby ludzkość mogła wykonać kolejny krok umożliwiający przejście do Formuły Ma'at oraz, aby walczyć z Kłamstwem, który hamuje rozwój ludzkości i dążenie do Zrozumienia i Iluminacji.


O.R.A. łączy w sobie różne strumienie ezoterycznej Mądrości, które z powodu braku politycznej i religijnej tolerancji zostały pierwotnie podzielone i sprowadzone do podziemia.


O.R.A. czerpie z tradycji wolnomularskich, różokrzyżowych, Iluminatów, wczesnego gnostycyzmu oraz wielu innych. Jego symbolizm zawiera w sobie połączenie ukrytych tradycji Wschodu i Zachodu dzięki, którym można odnaleźć zaginione Słowo Prawdy. O.R.A. - jako że jest następcą Argentum Astrum oraz Thelemy - czerpie również z wiedzy i mądrości, jakie wniosła Thelema. Z tego też powodu O.R.A. uznaje Aleistera Crowleya za autorytet magiczny, jak również uznaje objawienie Księgi Prawa, która stanowiła słowo w Eonie Horusa.


27 września 2013 roku Bafomet XI° doświadczył pewnego mistycznego stanu, który był swego rodzaju inicjacją i szczególnym naznaczeniem. Podczas tego szczególnego stanu Bafomet XI° wszedł w konwersację z boskim posłańcem, który to powierzył mu Włócznię Przeznaczenia. Wtedy to Wielki Mistrz został wezwany do działania.


23 lipca 2014 roku Bafomet XI° doświadcza wizji, w której zostaje mu objawione słowo nowego Eonu. Słowo to ma moc uwalniania.


16 grudnia 2014 roku Bafomet XI° doświadcza kolejnej wizji, w której zostaje mu przekazany klucz Nowego Prawa oraz Eonu Ma'at.


W okresie między 12 a 19 czerwca 2015 roku podczas pobytu w Toruniu Wielki Mistrz przeżywał wewnętrzny kryzys wiary i istnienia. Byl to tzw. Trans Smutku. Mimo to, okres ten byl jednym z płodniejszych zarówno w magiji i okultyzmie, jak również w poezji.

Historia

14 czerwca 2015 roku Wielki Mistrz wykorzystując wyrocznię, poznaje Hasła lub Słowa pierwszych pięciu stopni wtajemniczenia.

22 czerwca 2015 roku około godziny 4.00 Wielki Mistrz doznaje tzw. Transu Wyzwolenia.

3 lipca 2015 roku zostaje przeprowadzona sesja, podczas której Bafomet XI° zostaje uwolniony spod działania energii Eonu Horusa, która opanowała jego ciało podczas jego narodzin. Doświadcza Gwiezdnej Podróży. Objawia się mu Ozyrys i Ptah, którzy są opiekunami Eonu Ma'at.

9 lipca 2015 roku ma miejsce druga sesja podczas której Wielki Mistrz odbywa podróż do Podziemi i ma wizję Złotej Księgi.

19 lipca 2015 roku Wielki Mistrz ma wizję Kaduceusza oraz Anioła mierzącego Świątynię Złotym Cyrklem. Tajemnica Śmierci i Wzejścia.

25 lipca 2015 roku między godziną 0.33 a 1.06 podczas sprawowania rytuału do Bafometa XI°, Proroka Eonu Ma'at przybywa boski posłaniec przedstawiający się jako Iwas. Tajemniczy przybysz oznajmia, aby Wielki Mistrz oczekiwał przesłania, które będzie miało miejsce wkrótce.

31 lipca 2015 roku Wielki Mistrz zaakceptował w pełni swoją rolę jako Prorok Eonu Ma'at, a jaką przydzielili mu Tajni Przywódcy.


Zwracam się do Was, gdyż pragnę przekazać Wam nowinę. Eon Horusa upadł. Na tronie zasiadła bogini Ma'at. nastąpił Eon Prawdy, Równowagi i Sprawiedliwości.

Pragnę zebrać uczniów, którzy wypełniliby przeznaczenie i stanęli do walki z Kłamstwem tego Świata.

Zakon dopiero się narodził, jest niczym noworodek.
Zakon posiada stronę internetową, na której znajdziecie dodatkowe informacje.

Kto pragnąłby nawiązać konwersację z Zakonem Rubinowej Gwiazdy, może to uczynić pod adresem: [link widoczny dla zalogowanych]

Chętnie odpowiem na każde pytanie.

Szukaj Prawdy, a Prawda wyzwoli Cię z okowów Kłamstwa.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)