Forum Tiamet Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Wampiryzm i lucyferyczny aspekt przeciwieństwa Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Laguz Gathanar
SłuchaczDołączył: 20 Sie 2010
Posty: 12 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: Nie 17:45, 22 Sie 2010 Powrót do góry

Czy wampiryzm oznacza tylko picie krwi jak to przedstawiają w książkach i filmach? Czy może wyglądać inaczej wkraczać w inne aspekty życia? Oczywiście. Jakie aspekty duchowości obejmuje wampiryzm i z jakich energii korzysta? O tym za chwilę. Najpierw omówimy lucyferianizm i przeciwieństwo. Co to jest?

Lucyferianizm najprościej mówiąc jest to doktryna, która zakłada wystąpienie przeciwko podstawowej teorii boskości czyli powiązanej z wierzeniami każdej religii . Każda religia zakłada bowiem bogobojność wobec jakiegokolwiek boga. Chrześcijaństwo - Jezusa, Islam-Allaha, Judaizm-Jahwe etc.
Lucyferianizm jest za tym czymś przeciwnym każdej religii. Zakłada on, ze każdy człowiek ma ukryty potencjał boskości i poprzez odpowiednią ścieżkę może ten potencjał wydobyć.

Kim jest Lucyfer?

Lucyfer jest najjaśniejszym z aniołów przeciwnych Bogu według teorii Kościoła Katolickiego, reprezentuje on dumę, oświecenie i niepodległość. Jest to doskonały archetyp boskości bez Boga oraz boga samego dla siebie.

Wampiryczny element Lucyfera.

Z duchowego punktu widzenia istnieje teoria drapieżnictwa, która pojawiła się pierwszy raz w nowoczesnej interpretacji w pracach M. Forda, gdzie została nazwana w wolnym tłumaczeniu duchowym drapieżnictwem. Ta teoria mówi, że nawet Lucyfer ma swój drapieżny element a jego manifestacją jest Lucifuge Rophocale, którego nazwa oznacza „latające światło”. Ten aspekt natury Lucyfera cechuje wiele piekielnych duchów i może on tez być obudzony wewnątrz człowieka poprzez praktykę.

Co to jest przeciwieństwo?

Przeciwieństwem nazywamy taki stan rzeczy, który jest zaprzeczeniem już przyjętego. Odnosi się to też do aspektu duchowego. Według tej doktryny żyjemy w świecie dualnym, więc element światłości musi mieć swoje przeciwieństwo. I ma. W różnych religiach istnieje ten sam aspekt tylko pod wieloma nazwami.
W tradycji Judeo-chrześcijańskiej stanem przeciwnym do światła lub Boga jest Szatan. Jest on przedstawiany jako wcielenie zła , zły duch wiodący ludzkość na zatracenie.
Według teorii ścieżki lewej ręki nie istnieje on jednak jako byt osobny, ale jest to jedynie tytuł jaki nadaje się całemu aspektowi przeciwieństwa. Ten zaś ma wiele imion.

Wilki pośród owiec czyli w poszukiwaniu energii żywych.

Jak to rozumieć? Bardzo prosto. Według teorii lucyferianizmu istnieje taki element duchowości, który odnosi się do zwierzęcej lub bestialskiej natury człowieka i zakłada panowanie wyznawców lucyferianizmu nad innymi ludźmi. Dotyczy to tych praktykujących, którzy od wczesnych lat czuli wewnątrz rządzę dominacji i chęć pożywiania się kosztem innych.

Ten aspekt reprezentuje archetyp Lilith, który jest symbolem ścieżki nocy, cieni i drapieżnych namiętności. Jest to aspekt seksualny, potężny.
Idea Lilith jako pierwszego wampira nie jest niczym nowym. Manifestowała się ona już w starożytności i została udokumentowana przez historię. Jest to kobiecy aspekt diabła i jak swój męski odpowiednik ma wiele imion i wcieleń.
Jedne z licznych imion Lilith to: Diana, Pelonith, Ardath Lili, Naamah lub Nahema, Batna, Babalon.
Lilith jest to matka bestii nocy jak sowa lub wilk i wszystkich drapieżców. Jako podstawowy jej obraz uznaje kobietę o czerwonych oczach, ptasimi pazurami, skrzydłami oraz trzymająca w uniesionych dłoniach dwa symbole lunarne.

W starożytności istniał tez inny jej aspekt, wykształcił się on na terenach starożytnej Persji podczas panowania religii zwanej Zoroastrianizm. Był to kult boga światła Ahury Mazdy.
I tutaj Lilith pojawiła się w swojej najbardziej dzikiej i drapieżnej postaci jako Az-Jeh .

Zacznijmy jednak od początku. W tym samym czasie, kiedy rozwijał się kult Ahury Mazdy, rozwijał się tez kult jemu przeciwny. A był to system czarostwa zwany Yatuk-Dinoih i odnosił się do brata Ahury Mazdy, który był bogiem ciemności i przemocy. Był to Angro Mainyush, który w czasach post-avestańskich nazwany został Ahrimanem.
Az była jego partnerką oraz damskim wcieleniem diabła.

Az sama w sobie tez ma wiele aspektów. Dwa z nich to Az- Jeh – matka drapieżców drapieżców duchowego drapieżnictwa. Jest to aspekt mordercy oraz nadrzędna siła, która reprezentuje wszystkie duchy odpowiedzialne za różne wcielenia śmierci a jednym z nich jest Vae – i – Saritar czyli Astwihad oraz Druj Nas.
Astwihad, soczysty wampiryzm, praktycznie nie kontrolowany w żaden sposób, a praca z nim jest bardzo niebezpieczna.
Druj Nas, to demon płci żeńskiej i jeden z demonów Az-Jah, jest duch nekromancji , a praca z nim, to przede wszystkim rytuały śmierci.
Drugi aspekt Az, to Ruha-Az i jest tożsamy z Lilith – Babalon.. Reprezentuje ona seksualne moce i świat succubów oraz incubów. Jeden z jej daev to Voreno – demon magii seksualnej.

Az i materialny świat.

Jeśli jesteście ciekawi w jaki sposób przejawia się Az w świecie materialnym, to należy szukać pośród wszelkich pożądliwości oraz wszystkie wasze aspekty związane ze zmęczeniem, wycieńczeniem i brakiem energii są obrazem jej manifestacji.
Człowiek praktykujący rytuały z wykorzystaniem Az jest w stanie rozbudzić w sobie moc pozyskiwania energii od innych, praca z nią rozwija wszystkie aspekty wampiryzmu astralnego i psychologicznego. Az jest manifestacją czystej woli maga.

Aby poczuć energię Lilith-Az jako kobiecego demona oraz zintegrować się z jej naturą można regularnie wykonywać takie ćwiczenie:
Należy zamknąć oczy, skupić się i wizualizować wszystko, co jest napisane poniżej.
Ćwiczenie:
1. Wizualizuj energie fioletowego światła , które przechodząc przez czakry zmienia kolor na czerwony. Należy być odwróconym w kierunku północnym. Podczas wizualizacji należy wibrować: LILITH
2. Wizualizuj najczarniejsze światło, które przechodząc przez czakry docierając do genitaliów zmienia się na czerwone, wibruj: NAAMAH.
3. Wizualizuj tą energię podnosząc strumień do czary serca, złóż dłonie i wibruj: AGGERETH.
4. Dotknij lewego ramienia i wibruj: LAMASHTU.
5. Dotknij prawego ramienia i wibruj: LIMITU.
6.Odwróc się w kierunku zachodnim i wibruj: MAHALATH
7. Odwróć się w kierunku południowym i wibruj: ARDATH LILI
8. Odwróć się w kierunku wschodnim i wibruj: PELONITH

Jest jedno z najlepszych ćwiczeń pomagających w rozbudzaniu w sobie natury Lilith-Az. Innym jest też ahrimaniczna joga, której istota polega na rozbudzeniu w sobie unii siedmiu arcydevów i poprzez to najwyższego piekła Ahrimana czyli Anagra Temah, które jest ostateczna ciemnością. Na skutek tego wewnątrz ciała i ducha yatus lub czarownika powstaje balans, gdzie Samael i Lilith lub Ahriman i Az są jako jedność i to jest bardzo ważne.

Mummu Tiamat - drakoński aspekt duchowego drapieżnictwa.

Mówiąc na temat aspektów drapieżcy nie sposób powiedzieć na temat Tiamat. Tiamat jest pierwotnym smokiem otchłani, królową piekła, terroru i chaosu. Jest to bogini babilońska.
Jej archetyp to pierwotny smok i bestia z otchłani.
Pierwsze wzmianki na jej temat znajdziemy w księdze:” Enuma Elish”, gdzie autor opisuje powolną przemianę Tiamat z istoty kreatywnej w destruktywną. Nie będziemy tutaj tego przytaczać. Należy pamiętać, że w doktrynie lucyferiańskiej Tiamat reprezentuje obraz wszystkich naszych pragnień i to w jaki sposób następuje transformacja ducha w manifestacje woli poprzez pożądanie.

Cytat:
„Wypełniła ciało trucizną zamiast krwi.
Stworzyła przerażające smoki z strasznymi pazurami,
Nadała im boska moc i czarną radiację,
Ktokolwiek spojrzy na nie, niech pochłonie go terror….

Enuma Elish – wolne tłumaczenie.

Ten fragment obrazuje w jaki sposób Tiamat poprzez pragnienie przeobraziła wole w ciało. Na tym opiera się lucyferiańskie czarostwo i jego istota. Przedstawia ona bowiem w jaki sposób praktyka może spowodować, ze wola stanie się manifestacją pożądania w świecie materialnym. Jest to dominacja ducha i umysłu nad ciałem oraz przetransportowanie tego w czyn. Taka manifestacja woli jest przeciwieństwem tego, co przedstawia ścieżka prawej ręki czyli umysłową śmierć.
Jest to bardzo istotny element tego czym jest przeciwieństwo oraz jego drapieżnej natury, a obrazuje go fragment:” Ktokolwiek spojrzy na nie, niech pochłonie go terror….”
W praktyce wampirycznej z Tiamat wykorzystuje się go w takiej formie:” Ktokolwiek spojrzy na mnie, niech pochłonie go terror…”
Ten proces przedstawia rytuał wezwania „Smoka z Otchłani” i ma za zadanie obudzić najbardziej bestialskie atawizmy wewnątrz człowieka. W rytuale pojawiają się takie byty jak:
1. Rahab - anioł przemocy
2. Samuel – anioł trucizny
3. Tiamat – pierwotny smok, terror i chaos
4. Lewiatan – jako ponadczasowy wąż reprezentujący tutaj nienasycony głód.

W tej praktyce wykorzystywany jest sigil Astwihad/Vorcolaci ( dwa wampiryczne cienie lub szkielety trzymające odwrócony pentagram ). Piszę o tym celowo ponieważ niedługo nastąpi otwarcie loży TOPH w Polsce, a jest to symbol Black Order of The Dragon – M. Forda.
W związku z tym nawiązując do tego, przedstawiam doktrynę jaką reprezentuje ten zakon.

Ważne jest aby zrozumieć na czym polega dążenie do boskości z tej perspektywy, że celem lucyferianina jest panowanie na każdej płaszczyźnie i manifestacja swojej woli. Wampiryzm tutaj to pozyskiwanie energii, aby nadać moc duchowi i obrócić to później w czyn lub manifestacje swojej woli.
Z tego punktu widzenia jest to bardzo użyteczna ścieżka.
Jest to też manifestacja boskości co tez jest celem samym w sobie. Obrazuje to zasada:
„ Jestem jedynym bogiem i nie ma innego poza mną, wszystko manifestuje się poprzez mnie”
Jest to także twierdzenie mówiące, że przeciwieństwo to samodzielny i niepodległy bóg, będący w centrum weszechświta – jest to doktryna AZOTOZ, która oznacza początek i koniec. Ale lucyferianin myśli w ten sposób, że to on jest w centrum, on jest jedynym bogiem jaki jest., a obrazuje to wizja magiczna adepta w centrum kręgu, ale kręgu jako wszechświata.
Doktryna mówi zatem, że „zło” tutaj nie ma formy poddańczej ale raczej jest to duchowy cel.
Nie chodzi o czczenie Szatana, Ahrimana lub Lucyfera lub jakiegokolwiek innego bytu, ale aby stać się naczyniem lub świątynią tego, czym przeciwieństwo jest.
Oczywiście, nie jest to łatwe i w zależności od tego jaki poziom rozwoju reprezentujemy praktyka stawania się wcieleniem przeciwieństwa może zająć nawet lata.

Magię jaka reprezentuje The Order of Phoshorus charakteryzuje dążenie do stanu wysokiego oświecenia ducha poprzez poszukiwanie zbuntowanych duchów jako symbolu wolnego umysłu. Lucyferiańska magia TOPH to praktyka mająca obudzić elementy wysokie – anielskie i niskie – demoniczne w człowieku. Ale w oderwaniu od poddańczej natury religii w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Tradycyjne religie niosą bowiem element poddaństwa, to nie wchodzi w grę, dlatego naszą religia jest czarostwo.

Poszukiwanie aspektów światła i ciemności zawiera się w formule Azal`ucel i jest to połączenie natury Azazela i Lucyfera i jest to połączenie w sigilicznej unii. Azal`ucel z lucyferiańskiej perspektywy jest czymś w formie wyższego ja lub świętego anioła stróża.

Naszym celem jest stworzenie wolnego i nieśmiertelnego umysłu oraz uzyskanie manifestacji psyche tu i teraz. Manifestując wolę pośród owiec ścieżki prawej ręki stajemy się niczym wilki a to jest esencja wampiryzmu z lucyferiańskiej perspektywy. Taka manifestacja jest także tym, co reprezentuje Belial jako Władca Ziemi oraz Lucyfer wedle zasady:
„ Szukaj oświecenia, uwolnij się, kwestionuj wszystko”.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)